loader image

ایــگـــادُر ایده ، طراحی ، اجرا

درب شیشه ای منحنی

درب شیشه ‎ای منحنی

درب شیشه ای منحنی اتوماتیک یا قوس دار شیشه ای در فرآیند عملکرد شبیه به درب اتوماتیک نرمال عمل می‌کنند. اما در ظاهر فریم ها و تجهیزات موتوری به صورت قوس نیم دایره با دو فریم ثابت و دو فریم متحرک نصب می‌گردد. در بعضی از مکان ها دو سیستم قوس نیم دایره در کنار هم دیگر تشکیل یک دایره کامل به صورت چهار فریم ثابت و چهار فریم متحرک نصب می‌گردد. درب اتوماتیک قوس دار دارای طراحی منحصر به فرد بوده، و همگام با تکنولوژی روز هستند. درب اتوماتیک قوس دار یا منحنی قابل اجرا به صورت کامل گرد (استوانه) و یا نیم گرد با قوس هایی به داخل (مقعر) و یا به بیرون(محدب) با قطرهای متفاوت هستند. به کارگیری آن در زیبایی و شکیل شدن نمای ساختمان تأثیرگذاری فراوان دارد. سیستم این درب به صورت کشویی و روی خط نیم دایره باز و بسته می‌شود و به دلیل داشتن شیشه قوسی شکل، ظاهری بسیار مدرن و زیبا به ورودی ها می‌دهد. دربهای اتوماتیک شیشه ای منحنی یک درب کشویی منحنی در نگاه اول زیبایی را نمایان می‌سازد. این در کشویی منحنی عظمت و شکوه را برای محل ورودی به ارمغان می‌آورد.

درب شیشه ای منحنی
igaman ایگامن

فهرست مطالب

عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی را می توان به صورت تمام دایره اجرا کرد که در این حالت درب، فرم استوانه پیدا می کند. درب هایی که به شکل دایره کامل ساخته می شوند، شامل چهار لت ثابت و چهار لت متحرک می باشند که این مسئله میزان تبادل هوا و در نتیجه اتلاف انرژی را به کمترین حد ممکن می رساند. درب اتوماتیک شیشه ای دایره ای حرکت 360 درجه ای دارند.

درب اتوماتیک منحنی

همچنین این امکان وجود دارد که این درب را به صورت نیم دایره استفاده کرد، در این حالت قوس این نیم دایره می تواند به صورت محدب یا مقعر (به سمت داخل یا خارج ساختمان) باشد. درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره یا منحنی، می تواند دارای چهار لت باشد. دو قسمت از این چهار لت در طرفین ثابت هستند. دو لت دیگر که در قسمت مرکزی قرار گرفته اند، با تشخیص زمان مناسب، از جای اصلی خود حرکت کرده و به چپ و راست جمع می شوند تا ورودی باز گردد. این درب ها قادرند ورودی به اندازه 1100 تا 3000 میلی متر ایجاد کنند. این درب می تواند تا 180 درجه یا کمتر را پوشش دهد.

در حالت دیگر درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد (درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره ) می تواند دارای دو لت ثابت و یک لت متحرک باشد. به این صورت که لت های ثابت در سمت چپ و راست قرار می گیرند. لت سوم متحرک بوده و با تشخیص وزن و یا حرکت توسط سنسور تعبیه شده برای درب، این لت یا لنگه متحرک به روی قسمت ثابت، به سمت راست و یا چپ جمع می شود. با استفاده از این درب می توان عرض ورودی بالغ بر 800 تا 2000 میلی متر داشت.

ویژگی های درب  اتوماتیک قوس دار یا منحنی شیشه ای

 • زیبا و سازگار با نماهای منحنی و قوس دار
 • قابل اجرا به صورت نیم دایره، دایره کامل و یا بیضی
 • امکان ارتباط با انواع سیستم های کنترل تردد وBMS
 • دارای میکروکنترل هوشمند با انواع تنظیمات کاربردی برای کاربران
 • دارای سیستم ضد برخورد هوشمند
 • قابل اجرا تا وزن هر لنگه 12۰ کیلوگرم و عرض بازشو مفید 2 متر
 • پر قدرت و کارا برای درب های سنگین
 • طراحی منحصر به فرد، کارایی بالا و سیستم متحرک هوشمند
 • حرکت بی صدا، روان و سریع
 • گستردگی و تنوع طراحی در فریم و شیشه
 • افزایش میزان بازشوی عرض دهانه به طور اتوماتیک به منظور تسهیل در رفت و آمد دو طرفه به نسبت درب های نرمال
درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

کاربرد درب  اتوماتیک قوس دار یا منحنی شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای گرد به دلیل ساختار و نوع عملکرد، ظاهری بسیار زیبا و خاص ارائه می دهد، به همین خاطر این درب ها مناسب برای استفاده در اماکنی است که لوکس و خاص بودن در آن اهمیت می یابد، مانند برخی هتل ها، سالن های همایش، نمایشگاه ها و… . موضوع قابل توجه این که قبل از خرید و اقدام به نصب این درب، باید به این موضوع توجه داشت که درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای کشویی احتیاج به فضای بیشتری دارد. نکته قابل ذکر دیگر این که استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد مانند انواع دیگر درب اتوماتیک شیشه ای می تواند به حالت های مختلفی انجام گیرد که همگی این حالت ها توسط یک سوییچ در اپراتور قابل تنظیم می باشد.

از انواع کارکرد درب اتوماتیک شیشه ای منحنی یا گرد می توان به حالت تمام باز، تمام بسته (قفل)، نیمه باز، اتوماتیک و حرکت یکطرفه اشاره نمود. در حالت تمام باز، درب با تشخیص حرکت یا وزن توسط سنسور، تمام مسیر را برای ورود و یا خروج باز می کند. حالت بسته یا قفل برای شرایطی به کار می رود که نیاز به عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی وجود ندارد، درب قفل شده و تا تنظیم مجدد آن، قفل باقی می ماند. حالت نیمه باز در درب اتوماتیک شیشه ای گرد حالتی بسیار مناسب برای جلوگیری از اتلاف انرژی است، در این حالت می توان درب را طوری تنظیم نمود که با تشخیص حرکت و یا وزن، تنها نیمی از ورودی باز گردد، به این ترتیب با باز و بسته شدن درب، از اتلاف حداقل انرژی نیز جلوگیری به عمل می آید. حرکت یک طرفه نیز برای کنترل عبور و مرور از یک سمت، تنظیم می گردد. به این صورت که ورود تنها از یک سمت (ورودی و یا خروجی) صورت می گیرد، سنسور بخش ورود و یا خروج غیر فعال می شود و عبور تنها از یک سمت امکان پذیر می باشد.

هماهنگی درب اتوماتیک شیشه ای منحنی با سیستم های حفاظتی و نظارتی

تمامی انواع درب اتوماتیک شیشه ای قابلیت تطبیق با سیستم های کنترل تردد و اعلام و اطفای حریق را دارند. می توان با اتصال این درب ها به سیستم اتوماسیون ادارات عبور و مرور و تردد افراد را کنترل نمود. همچنین این امکان نیز وجود دارد که در یک ساختمان، ورود افراد با استفاده از دستگاه کارتخوان (یا دستگاه تشخیص چهره و یا تشخیص اثر انگشت) صورت گیرد و خروج از آن محیط با سنسور مادون قرمز (یا سنسور تشخیص وزن).

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای گرد

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای منحنی کنترل پنلی در قسمت بالایی درب است که موتور، غلتک ها، تسمه و دیگر اجزای سازنده، در آن قرار گرفته است. تصویر زیر نمای کلی این اپراتور را نمایش می دهد. اپراتور این نوع درب شیشه ای هم مانند خود محصول عملکرد خاص و ویژه ای دارد.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای گرد

فریم و شیشه درب اتوماتیک شیشه ای گرد

فریم های به کار رفته در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای همگی دارای برش های «فارسی بُر» هستند، این فریم ها از آلومینیوم آنودایز ساخته می شوند، این نوع از آلومینیوم پس از طی فرایندی شیمیایی دارای پوششی می گردد که از آن در برابر خوردگی محافظت می کند. فریم های به کار رفته در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای گرد می توانند دارای رنگ ها مختلفی نیز باشند، اما رنگ نقره ای آن از محبوبیت بالاتری برخوردار است، چرا که در صورت ایجاد خط بر روی آن، از پایه اصلی رنگ متمایز به نظر نخواهد آمد. در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد غالبا از شیشه حرارت دیده با مقاومت بالا یا سکوریت استفاده می شود، می توان به روی این شیشه ها نام و یا آرم شرکت یا موسسه را نیز حک نمود (سندبلاست) و یا به دلخواه طرحی به روی آن نقش کرد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

5 / 5. تعداد امتیازات 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

خوشحالیم که این پست برای شما مفید بود ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!