loader image

ایــگـــادُر ایده ، طراحی ، اجرا

درب سکشنال پارکینگی

درب سکشنال پارکینگی

درب سکشنال پارکینگی که به اصطلاح عامیانه به آن درب پارکینگ بالارونده نیز می‌گویند، نمونه‌ای از لوکس‌ترین و شیک‌ترین درب‌های اتوماتیک هوشمند بوده که در تقسیم‌بندی یکی از انواع درب گاراژ قرار می‌گیرد. با توجه به کیفیت و کارایی فوق‌العاده‌ای که درب سکشنال پارکینگی دارد و دارا بودن بالاترین استاندارد‌های جهانی در زمینه درب‌های اتوماتیک، در سکشنال یک نمونه بی‌رقیب و کم نظیر در زمینه درب‌های صنعتی و درب‌های پارکینگی به شمار می‌رود، که امروزه تبدیل به اولویت اول مهندسین و معماران شده است.

درب سکشنال پارکینگی ایگادر

 • کیفیت درب سکشنال پارکینگی : استفاده از بهترین برندها و متعلقات روز دنیا
 • قیمت درب سکشنال پارکینگی : بر اساس مدل و ابعاد، متغیر است.
 • زمان نصب : نصب درب سکشنال پارکینگی پس از ثبت سفارش بین 3 الی 6 روز است.
 • پشتیبانی فروش : از 9:00 صبح الی 17 عصر: 02188551348
 • نحوه ثبت سفارش : سفارش تلفنی و ارسال کارشناس فنی جهت توضیح زیر سازی و مشاوره
igadoor
igaman ایگامن

فهرست مطالب

درب سکشنال چیست؟

درب سکشنال یک گزینه ایده آل و بسیار مناسب بوده که علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت دلخواه و نمای ظاهری فوق العاده و منسجم با نمای ساختمان نیز هست.درب سکشنال پارکینگی که برخی به اشتباه به آن درب کرکره سکشنال نیز می‌گویند دارای بالاترین استانداردهای روز امریکا و اروپا بوده و جزو مدرن‌ترین درب‌های خودکار حال حاضر است که هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب ورودی پارکینگ ساختمان‌ها محسوب می‌گردد.

درب پارکینگ زیرسقفی در اروپا و آمریکا بیشتر به نام درب گاراژی معروف است. درب بالارونده سکشنال به طور کلی بسته به اندازه محل قرارگیری درب، از تعدادی پنل درب سکشنال تشکیل شده است. درب پارکینگ زیر‌سقفی ایگادُر در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، با طول و عرض مشخص پنل هایی که روی هم قرار می‌گیرد، به وسیله فنربندی خاص و یراق آلات در مسیر مشخصی در درون ریل های فولادی حرکت می‌کند. حرکت درب زیرسقفی سکشنال توسط موتور سکشنال پارکینگی باز و انجام می‌شود. تمامی موارد ذکر شده با توجه به نوع درب صنعتی سکشنال و یا درب پارکینگی سکشنال تغییر خواهد کرد.

درب سکشنال پارکینگی
درب سکشنال زیرسقفی

عملکرد خاص درب سکشنال باعث می‌گردد که به کمک فنربندی و ریل های مخصوص، درب در فضای زیر سقف جمع شده و حجم و فضای بسیار کمی از پارکینگ را بگیرد و این باز وبسته شدن سریع و بی صدا صورت می‌گیرد. به همین دلیل به در سکشنال درب زیرسقفی نیز می‌گویند.

سیستم این نوع درب پارکینگی دارای فن آوری ضد سقوط (anti drop) نیز بوده که در شرایطی که فنرها و کابل ها عمل نکنند، از سقوط درب و صدمات جانی و مالی احتمالی ناشی از آن جلوگیری کند. تمام فضای اطراف درب های اتوماتیک سکشنال طوری آب بندی گردیده تا از ورود گرد و غبار و حشرات موذی به فضای داخل پارکینگ جلوگیری نماید.

مهمترین ویژگی درب سکشنال این است که فضای کمی از پارکینگ را اشغال می‌کنند و در حقیقت از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن خود استفاده می‌نماید و بنابراین عرض مفید و قابل استفاده برای عبور خودرو به بیشترین حالت ممکن می‌رسد. همچنین این امکان برای شما فراهم می‌گردد که اتومبیل خود را در نزدیک‌ترین حالت ممکن به درب پارک نمایید. 

درب سکشنال پارکینگی

همچنین درب سکشنال ایگادر مجهز به چشمی فتوسل خطی بوده که در ارتفاع 50 الی 60 سانتی متری از کف نصب می‌شود که در صورت عبور عابر پیاده یا توقف اتومبیل در زیر درب، در صورتی که درب در حال بسته شدن باشد؛ سریعا متوقف گردیده و به صورت عقب گرد عمل می‌کند. همچنین علاوه بر سیستم فتوسل در درب های سکشنال صنعتی، موتورها دارای سیستم هوشمند Encoder بوده که در صورت لمس هر نوع مانع توسط پنل انتهایی درب به صورت هوشمند متوقف گردیده و به حالت عقب گرد عمل می‌کند تا بتواند امنیت و سلامت شما و خودروی شما را تضمین نماید. 

( نصب درب سکشنال پارکینگی با پنل کلاسیک < قابدار > مشکی )

جنس پنل درب زیرسقفی پارکینگی

ساندویچ پنل درب سکشنال از دو لایه ورق فـولاد گالوانیزه همـراه بـا فوم پلی اورتـان عایق، به ضخامت 40 میلیمتر تشکیل شده است. ضخامت ورق های فولادی که در دو طرف پنل استفاده می‌گردد، 4 تا 6 دهم میلیمتر است. سطح بیرونی آن تـوسط رنگ پـودری الکـتروستاتیک پوشانده شـده و مابین این ورق های فولادی از فوم پلی اورتان با دانسیته بالا تشکیل گردیده که باعث استحـکام و ماندگاری محصول می‌گردد.

بسته به سفارش و سلیقه مشتری از انواع پنل ها می‌توان در خط تولید استفاده نمود. ارتفاع پنل ها عموما 45 و 50 و 55 و 61 سانتی متر بوده و عرض پنل ها با توجه به نوع سفارش قابل تغییر است.

پنل درب سکشنال پارکینگی

⭐️⭐️⭐️ پیشنهاد ایگادُر ⭐️⭐️⭐️

مقاله همه چیز در مورد درب سکشنال را مطالعه کنید.

اجزای درب سکشنال

اگرچه شما از نمای بیرون فقط شکل پنل‌های درب سکشنال پارکینگی را رویت می‌کنید ولی یک درب، متشکل از حدود 40 قسمت است. که با کمک هم باعث باز و بسته شدن درب اتوماتیک سکشنال زیر سقفی می‌شود.

با توجه به نوع دربهای برقی سکشنال، مسیر باز و بسته شدن درب به صورت عمودی و افقی ( 90درجه )، عمودی، شیبدار است. در ایـن حـالت کمترین فضـای ممکن اشغال شده و بیشتر فضـای پارکینگ و یا سوله در اختـیار شـما قرار می‌گیـرد. همچنین اطراف درب اتوماتیک سکشنال پارکینگی با لاستیک‌های مخصوص پوشانده می‌شود. این مورد ورودی درب را کاملا هوابند کرده و از ورود گرد و غبار به فضای داخل نیز جلوگیری می‌کند.

درب سکشنال پارکینگی طرح چوب کلاسیک

انواع پنل های درب سکشنال

پنل کلاسیک یا قابدار سفید ایگادر
پنل سطح صاف طرح چوب ایگادر پنل سطح صاف نوک مدادی ایگادر
پنل مایکروریب نوک مدادی ایگادر پنل مایکروریب سفید ایگادر
پنل ریب یا خط دار طرح چوب ایگادر پنل ریب یا خط دار سفید ایگادر

مزایای درب سکشنال پارکینگی

 • درب‌ پارکینگی سکشنال، با‌توجه به طراحی زیبل و منحصر به فردی که دارد با انواع نماهای ساختمان همخوانی دارد.
 • درب های زیر سقفی دارای پنل‌ های متعدد در اشکال و رنگ‌ های متنوع، متناسب با هر نوع سلیقه‌ای هستند.
 • دربهای سکشنال ایگادر عایق صدا و دما بوده و از ورود حیوانات و حشرات   موذی جلوگیری می‌کنند.
 • درب اتوماتیک سکشنال پارکینگی به‌دلیل برخورداری از سیستم پاراشوت و چشم الکتریک از سرعت و امنیت فوق العاده ای برخوردار هستند.
 • درب سکشنال پارکینگی مجهز به سنسور حرکتی و مادون‌ قرمز در برخورد با موانع بوده و  در صورت برخورد با مانع ،سریعا به عقب برگشته و از ایجاد حادثه جلوگیری می‌نمایند.
 • یراق‌آلات درب‌های سکشنال پارکینگی در برابر فرسایش و آب ‌و ‌هوا های مختلف بسیار مقاوم هستند.
 • دربهای سکشنال ایگادر از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مانع از ورود سارقین می‌گردد.
 • در هنگام قطع برق به دلیل دارا بودن سیستم خلاص کن دستی در سکشنال امکان باز و بسته‌ شدن درب از داخل پارکینگ وجود دارد.
 • امکان نصب درب نفر رو و پنجره در داخل درب 
 • حرکت بدون صدا و عایق بودن به دلیل استفاده از پنلهای فوم دار
 • امکان تردد نامحدود
 • همچنین سرعت بالای باز و بسته شدن درب اتوماتیک سکشنال پارکینگی  یکی دیگر از مزایای درب های سکشنال پارکینگی ایگادر می باشد.

قابلیت نصب درب نفررو و پنجره

یکی دیگر از مزایای در سکشنال این است که می‌توان بر روی پنل های آن پنجره و یا درب نفر رو تعبیه نمود.

درب سکشنال پارکینگی با درب نفر رو

انواع سیستم فنربندی درب سکشنال

با توجه به شرایط محیطی ساختمان ها و دهانه های موجود مواردی نظیر ارتفاع کوتاه دهانه، وجود رمپ مثبت (رو به بالا) و رمپ منفی (رو به پایین) درب سکشنال پارکینگی این امکان را به ما می‌دهد تا درب را  با توجه به نوع فنر در سکشنال به سه شکل اجرا کنیم:

⭐️⭐️⭐️ پیشنهاد ایگادُر ⭐️⭐️⭐️

مقاله کرکره برقی را مطالعه کنید.

درب سکشنال پارکینگی با مکانیزم فنر جلو HOME F

پر کاربردترین سیستم فنربندی در درب سکشنال اتوماتیک پارکینگی، سیستم فنر جلو بوده که به آن سیستم HOME F  نیز می‌گویند. F مخفف فنرهای پیچشی نصب شده در بالای سر درب است. این سیستم می‌تواند تا 295 کیلوگرم را تحمل کند و با عرض 6000 میلی متر، همه کاره تر از سایر سیستم های HOME است. جهت نصب و راه اندازی این درب زیرسازی خاصی مورد نیاز است که در  فضای کناری هر طرف استاندارد 8 سانتیمتر و فضای بالای سر حدود 20 سانتیمتر است لازم دارد. این نوع اجرا متداول‌ترین و پر کاربرد‌ترین نوع نصب درب های اتوماتیک خانگی و صنعتی است.

درب سکشنال پارکینگی با مکانیزم فنر عقب HOME R

تفاوت درب زیر سقفی سکشنال پارکینگی فنر عقب با سیستم فنر جلو تنها در محل نصب مکانیزم شفت و فنر است. در این حالت درب سکشنال  با فنرهای پیچشی در قسمت عقب درب نصب می‌شود. این سیستم می‌تواند باری تا 165 کیلوگرم را تحمل کند و حداکثر عرض آن 5500 میلی متر است. زیرسازی این درب به فضای کناری استاندارد 8 سانتیمتر و فضای بالای استاندارد 12 سانتیمتر نیاز دارد. این فضای مورد نیاز نسبت به فنر جلو 8 سانتیمتر فضای کمتری اشغال می‌کند.

درب سکشنال پارکینگی با مکانیزم فنر بغل HOME X

این نوع سیستم فنربندی درب سکشنال پارکینگی که به آن HOME X نیز می‌گویند، در مواردی که با محدودیت ارتفاع مواجه هستیم کاربرد دارد. همانطور که از نامش پیداست در این سیستم، فنر ها بجای بالای سر درب، در طرفین آن قرار می‌گیرد. این نوع فنر بندی برای درب های سکشنال پارکینگی، تا 130 کیلوگرم از قدرت کافی برخوردار است. با حداکثر عرض 5500 میلی متر و حداکثر ارتفاع 3000 میلی متر، این پرکاربردترین سیستم فنر کششی در بازار است. زیرسازی این مدل به فضای کناری استاندارد 8.5 سانتیمتر و فضای استاندارد بالای سری 12 سانتیمتر نیاز دارد که بسته به موتور می‌تواند تغییر کند.

روش اندازه گیری درب سکشنال

جهت نصب درب سکشنال پارکینگی در وحله اول باید سیستم آهن کشی در محل ورودی پارکینگ ساختمان انجام گردد. همانطور که در تصویر مشخص گردیده از دو شاخه پروفیل 40 در 80  در طرفین و دوشاخه پروفیل دوبل 40 در 80 در قسمت بالای درب استفاده می‌شود که هم در قسمت افقی و هم در قسمت عمودی رخ 80 پروفیل رو به بیرون بوده که در تصویر زیر به خوبی به نمایش در آمده است. پس از نصب آهن کشی درب زیر سقفی سکشنال، در مرحله بعدی جهت تولید این نوع درب پارکینگی سکشنال نیاز به چهار اندازه مختلف بوده که باید این اندازه ها یا از طرف مشتری و یا از طرف کارشناسان ایگادر به شرکت اعلام گردد.

اندازه A: عرض مفید درب بوده که با توجه به شکل حد فاصل بخش داخل به داخل پروفیل های عمودی است.

اندازه B: عرض کل بوده که اندازه پشت به پشت پروفیل های عمودی است.

اندازه C: ارتفاع مفید بوده که از زیر پروفیل افقی تا کف تمام شده پارکینگ را شامل می‌گردد.

اندازه D: ارتفاع کل بوده که از سقف تا کف تمام شده پارکینگ را شامل می‌گردد.

اندازه E: عمق پارکینگ است.

 

روش نصب درب سکشنال پارکینگی

در ویدئوی زیر روش نصب درب سکشنال پارکینگی به صورت مرحله به مرحله نمایش داده شده است.

آموزش نصب درب سکشنال پارکینگی

نصب درب اتوماتیک سکشنال به صورت نرمال و زاویه دار

پس از توصیف انواع نحوه اجرای دربهای سکشنال پارکینگی از نظر نوع فنر بندی، اینک به موضوع نوع نصب درب پارکینگی سکشنال می‌رسیم.

در بحث درب های اتوماتیک سکشنال خانگی اصولا نحوه اجرا به دو صورت نرمال و زاویه دار است، که انتخاب یکی از این دو نوع نحوه اجرا بستگی به شرایط ورودی درب در محل پارکینگ دارد، در مواقعی که ورودی پارکینگ به صورت مسطح باشد و کف پارکینگ با سقف موازی باشد معمولا در این حالت نصب درب سکشنال پارکینگی به صورت نرمال خواهد بود.

در این حالت ریل های عمودی و افقی درب اتوماتیک سکشنال پارکینگی با هم زاویه نود درجه را تشکیل می‌دهند ولی اگر سطح ورودی پارکینگ به صورت شیب دار یا رمپ باشد در این حالت نصب درب سکشنال پارکینگی بسته به نظر کارشناس فنی و محاسبه شیب رمپ به صورت شیبدار یا زاویه دار نصب می‌گردد که در این حالت زاویه بین ریل های عمودی و افقی بیشتر از نود درجه خواهد بود. لازم به ذکر است که در حالت رمپ نصب درب زیر سقفی سکشنال می‌تواند با شیب منفی نیز انجام گردد که البته در این حالت نسبت به شیب مثبت محدودیت بیشتری داریم.

درب سکشنال پارکینگی نرمال
درب سکشنال زاویه دار

⭐️⭐️⭐️ پیشنهاد ایگادُر ⭐️⭐️⭐️

مقاله درب صنعتی اتوماتیک و انواع آن را مطالعه کنید.

قیمت درب سکشنال زیرسقفی ایگادُر

 در مورد مقایسه قیمت درب سکشنال پارکینگی با موارد مشابه این نکته قابل ذکر است که درب زیر سقفی سکشنال قیمت قابل قبولی نسبت به سایر درب های مشابه دارد. این مساله با در نظر گرفتن مزایا و ویژگی های خاص این درب نسبت به موارد دیگر بیشتر نمود پیدا می‌کند. قیمت درب پارکینگی سکشنال زیر سقفی به عوامل متعددی، از جمله اندازه و ابعاد درب، نوع پنل ها، سیستم فنر بندی، رنگ پنل ها، نوع موتور و انواع یراق آلات مصرفی در آن بستگی دارد، شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق درب اتوماتیک سکشنال و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ایگادر تماس حاصل فرمایید.  

خدمات پس از فروش درب سکشنال پارکینگی

ما در شرکت ایگادر با تکیه بر توان و تخصص و تجربه نیروها و محصولات خود با افتخار اعلام می‌نماییم که در زمینه خدمات پس از فروش در زمینه درب های سکشنال پارکینگی آماده ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در خدمت شما عزیزان هستیم. امروز مفتخریم تا اعلام نماییم علاوه بر ارائه خدمات و ارسال سفارش به تمام نقاط ایران در حوزه برون مرزی نیز گام های جدیدی برداشته‌ایم. امید است تا با همراهی شما دوستان و همچنین با نظرات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان افتخارات بزرگی برای کشور عزیزمان ایران خلق کنیم.

جمع بندی

در پایان امیدواریم مطالب مندرج در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. با مرور مطالب فوق در مورد درب سکشنال پارکینگی می‌توان با قاطعیت این موضوع را اعلام نمود که با توجه به تنوع، کارایی، امنیت و ایمنی بالا، هوشمند بودن، قیمت مناسب در مقایسه با کیفیت بالا، عدم نیاز به سرویس خاص، سهولت در باز و بسته شدن و هزاران مزیت دیگر نسبت به محصولات مشابه، درب زیر سقفی سکشنال پارکینگی بهترین انتخاب برای مهندسین، مشتریان، صاحبین ملک و منازل است.

53 پاسخ

 1. درود بر شما بله درب سکشنال با نفررو هم قابلیت اجرایی داره . هرچند سکشنال با نفررو معمولا در نوع صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

4.7 / 5. تعداد امتیازات 60

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

خوشحالیم که این پست برای شما مفید بود ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!